Relacje i związki

Szacunek do ciała i mądrości

„Szacunek mężczyzny do kobiety objawia się w tym, jak traktuje jej ciało…

Szacunek kobiety do mężczyzny w uznawaniu jego mądrości.”

Ciało kobiety nie jest narzędziem do zaspokojenia jego potrzeb, ani środkiem do osiągnięcia orgazmu i przyjemności. Poprzez czuły dotyk, akceptację ciała partnerki, mężczyzna pokazuje, że ją szanuje. W samym zbliżeniu nie chodzi o to, by jak najszybciej osiągnąć cel podróży – orgazm, ale by jak najdłużej cieszyć się swoim ciałem, zwracać uwagę na szczegóły. Jeśli podróż odbywa się z odpowiednim partnerem, w dobrym towarzystwie, mija przyjemniej, a cel osiągnięty daje większą satysfakcję. Im lepiej, krok po kroku poznajesz ciało partnera, partnerki, zaczynasz docierać przez nie do Duszy.

Ale ciało to również to, co kobieta wdraża w życie, co dzięki niej urzeczywistnia się na scenie życia. To jej twórczość, pasja, hobby. Wszystko, co uosabia i pokazuje światu jest również ucieleśnieniem jej Duszy.

Bywają mężczyźni zazdrości o karierę żony, zazdrośni o jej talenty, gdyż w swoim niedowartościowaniu z kompleksami czują się gorsi od niej.

Co mężczyzna wówczas robi? Będąc w jego mniemaniu na pozycji zagrożenia, zdradza, potwierdzając swoją męskość. Stopniowo się oddala i odchodzi. W najgorszym wypadku… niszczy ją stosując przemoc. A później pełen skruchy ze skulonym ogonem przeprasza, jakby to jedno słowo miało wynagrodzić cały jad i wyzwiska kierowane w jej stronę.

Photo: PicsArt

 

To mój punkt widzenia i moje doświadczenia. Pamiętaj! Nie musisz się ze mną zgadzać :) Zapraszam zatem do dyskusji.

%d bloggers like this: