Rysopis naturalnych skłonności,  Strona glówna

Rysopis naturalnych skłonności

Jadąc tramwajem siedzę obok bardzo szczupłej i drobnej kobiety. Ma może około czterdziestu lat. Jej twarz pokryta jest zmarszczkami. Chwilę pózniej wsiada młoda dziewczyna. Ma okrągłe policzki, ciemne włosy… Myślę… niesamowite, jak każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny…

Dusza porozumiewa się z nami poprzez ciało, emocje, słowa. Kiedy nie słuchamy jej „krzyczy”, poprzez chorobę,  dysfunkcje i inne ułomności. Wygląd i sylwetka ciała wskazuje na blokady i ograniczenia. Czytamy o tym między innymi u Alexandra Lowena i nie tylko.

Idąc dalej… wygląd i strukturę naszego ciała, twarzy zawdzięczamy naszym przodkom. Określony kod genetyczny, który został nam przez nich przekazany poniekąd determinuje nasze zachowanie. To nasze DNA określa nasze naturalne skłonności, tę naszą indywidualność, to, co sprawia, że Ja to „Ja”.

Genetyczna budowa DNA wskazuje większość naszych naturalnych, instynktownych skłonności, które z wiekiem późniejszym pod wpływem przekonań rodziców, czyli wychowania lub środowiska szkolnego są blokowane i modyfikowane.

To moje decyzje w teraźniejszości i moje wybory mogą zmienić niepożądane zachowanie określone właśnie tą strukturą DNA lub doświadczeniem. Nie ma na całym świecie drugiej takiej osoby z takim wyglądem, strukturą DNA. Dlatego nie ma takiej samej osoby z takimi doświadczeniami, z taką samą reakcją na określone wydarzenie. Wiedza ta pomaga nam uświadomić sobie i zrozumieć, że druga osoba nie zachowuje się w taki a nie inny sposób by nas zranić. Powodem bowiem instynktownego zachowania wobec mnie jest wbudowany kod genetyczny przekazany przez naszych przodków.

Zastanawialiście się czasem dlaczego widząc twarz o określonych i pewnych rysach miewacie ochotę się wycofać? Dlaczego np. mężczyzna w okularach z wysuniętym podbródkiem wzbudza lęk, a kobieta o innych rysach wzbudza na „dzień dobry” czułość? Te reakcje często są mimowolne i mogą nawet pojawić się już przy pierwszym spotkaniu. Nie znamy tej osoby, nic o niej nie wiemy, ale ciało reaguje… Za te reakcje odpowiedzialne jest właśnie DNA i jego pokoleniowy zapis.

Zatem największy komfort odczuwamy, kiedy reagujemy w różnych sytuacjach w sposób zgodny z naszą naturą, czyli określony przez nasz indywidualny program genetyczny. Dążąc zatem do poznania siebie, swoich zachowań budujemy swój autorytet i wzrasta nasza świadomość.

A podsumowując?

Na podstawie naszego wyglądu i rysów wiemy czy moje określone zachowanie, jego powtarzalność i mechanizm jest zgodny z moją naturą czy nie.

To mój punkt widzenia i moje doświadczenia. Pamiętaj! Nie musisz się ze mną zgadzać :) Zapraszam zatem do dyskusji.

%d bloggers like this: